2. července 2019

20. Sečení luk na Soláni

Již podvacáté ožije vrchol Soláně nad Velkými Karlovicemi na Valašsku slavností "Sečení luk". Uskutečni se 28. června 2019 a nabídne soutěž sekáčů i folklórní vystoupení.

Akce začne v 18 hodin na louce u Korytářů, kde se sejdou sekáči, aby předvedli svůj um v kosení trávy. Valašský sbor portášský zahájí střelbou z pušek celý program. Ti ve svých krásných krojích přispějí k dokreslení tradice kosení, které bývalo v tomto období hlavní činností na mnoha valašských loukách a kopcích. Po celou dobu soutěže a večer bude hrát cimbálová muzika Soláň, zazpívají Karlovjanky a mužský sbor z Kunovic. Podvečerem provází Jaroslav Halašta.

XX. Malířské cesty kolem Soláně

Dvacátý ročník malířských cest kolem Soláně nabídne otevření 3 výstav v jeden den.

29. června 2019 od 14 hodin Vás srdečně zve na výstavu obrazů malíře Františka Podešvy "Čas zrání, čas naplnění" Valašský ateliér u Hofmanů. Překvapení Vás čeká na druhé jeho pořádané výstavě "Kouzelný svět" Ivy Hüttnerové. Hudební doprovod obstará Maruška Davidová a skupina NOCA.

Od 10.00 hodin do 13.00 hodin bude pro veřejnost otevřený dům manželů Podešvových.

V 16 hodin Vás zve Sdružení pro rozvoj Soláně na výstavu obrazů, grafik a tapisérií akademické malířky a grafičky Jiřiny Hartingerové s názvem "Fragmenty života a snů" Výstavu zahájí PhDr. Alena Podzemná a o hudební doprovod se postará Aneta Ručková a Josef Kratochvíl.

Poslední třetí výstavu zahájí v 18 hodin Muzeum Velké Karlovice. Svá díla vystaví sochařka MgA Kristina Veronika Vesková "Horizont události" a fotograf Dušan Kimmer "Moravská vesnice". Po ukončení vernisáže bude následovat koncert k 20. výročí Malířských cest skupiny Dareband.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
19. 9. 2019
Svátek má Zita.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio