17. července 2019

Celostátní ocenění „Nositel tradice lidového řemesla“ poputuje i v letošním roce do Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ - Také v roce 2019 byl Zlínský kraj a jeho mistři řemesla úspěšní. Ocenění ministra kultury ČR "Nositel tradice lidového řemesla" získají další místní řemeslníci.

"Tradiční a lidová kultura tvoří nedílnou součást kulturního dědictví každé země. Nejvyšším oceněním v této oblasti je titul Nositel tradice lidového řemesla. Jsem rád, že řemeslní mistři z našeho kraje dostávají toto ocenění pravidelně," uvedl Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje pro oblast kultury, památkové péče, církve, mládeže a sportu.

Cílem projektu je zachovat tradiční řemesla, kterým hrozí zánik, zdokumentovat jejich postupy a předávat tyto dovednosti dalším generacím. Kandidáti, kteří jsou navrženi na ocenění, musí prokázat komplexní znalost svého oboru a vynikající kvalitu zhotovovaných výrobků. Současně se hodnotí také jejich činnost v oblasti prezentace a popularizace dané výroby, snaha o to, aby předávali své znalosti dalším zájemcům a pokračovatelům.

S udělením titulu Nositel tradice lidového řemesla je spojeno propůjčení ochranné známky Nositel tradice prostřednictvím licenční smlouvy jednotlivým výrobcům. Ocenění bude těmto tvůrcům předáno v rámci Národního zahájení Dnů evropského kulturního dědictví v Litomyšli v pátek 6. září, zároveň budou představeni v rámci Dne Zlínského kraje 21. září.

Ocenění a titul Nositel tradice lidového řemesla v roce 2019 obdrží:
Manželé Petr a Zlatuše Hejdovi z Hluku - za práci s kůží/krojové kožené doplňky - boty, střevíce, brašny a opasky
Pavel Horák z Karolinky - za práci se sklem - jeho leptání a broušení.

Další podrobnosti na www.lidovaremesla.cz.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
28. 2. 2020
Svátek má Lumír.

Vyhledat fulltextem


Co se dějě

Nevíme o žádných akcích.

Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2020 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio