21. ledna 2013

Cena za sociální inovace SozialMarie

Soutěž SozialMarie vyhlašuje Rakouská soukromá nadace Unruhe (Neklid). Nadace uděluje ceny inovačním sociálním projektům z osmi zemí (Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Německo, Česká republika, Polsko, Chorvatsko a Slovinsko) v celkové hodnotě 42 000 Euro.

Do 5. února 2013 se mohou nápadité a kreativní sociální projekty do soutěže přihlásit. Stačí jen vyplnit jednoduchý on-line formulář.

Sociální inovace představují nová řešení sociálních problémů a nové koncepty využití příležitostí, jež úspěšně reagují na sociální výzvy a jsou dotčenými společenskými skupinami přijímány. Sociální inovace mohou zahrnovat více oblastí. Mohou se vztahovat k sociální problematice jako takové (např. nové přístupy ke vzdělávání, sociální sítě), k sociálnímu i komerčnímu podnikání (např. NGO, mikroúvěry, zlepšení pracovních podmínek, rozvoj lidských zdrojů), k veřejné správě (např. komunální rozvoj), či řešit vzájemné vazby.

SozialMarie představuje nejdéle realizovanou formu cílené podpory sociálních inovací v regionu střední Evropy, která dnes zahrnuje také největší databázi projektů sociálních inovací (více než 4500).

Další motivací akce je upozornit na význam systémového a kvalifikovaného přístupu k realizaci a podpoře sociálních inovací, která zatím v České republice zaostává za vyspělejšími zeměmi.

Více informací s odkazy naleznete:

http://sozialmarie.org/vyzva

nebo na portálu Topregion: http://www.topregion.cz?articleId=119136

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio