25. října 2017

Daň z příjmů neziskové organizace - shrnutí pravidel plus vyplnění daňového přiznání za rok 2017 (případová studie)

Termín: úterý - 6. února 2018, začátek v 9 hodin

Místo konání: Učebna JVN, Palackého nám.175, Uherské Hradiště Zálohová

Cílem kurzu je shrnout pravidla pro výpočet daňové povinnosti neziskové organizace s upozorněním na různá specifika a na případové studii ukázat přípravu a sestavení přiznání k dani z příjmů neziskové organizace.

 

Program

V první části kurzu budou shrnuta pravidla týkající se stanovení daňové povinnosti neziskové organizace z pohledu daně z příjmů právnických osob (dále jen DPPO).

 

Ta se zejména týkají: 

definice veřejně prospěšného poplatníka 

předmětu daně z příjmů 

osvobození příjmů 

snížení základu daně 

práce s přijatými dary

 

V další části kurzu budou po teoretickém výkladu probrány modelové příklady zahrnující posouzení různých transakcí z pohledu daně z příjmu včetně jejich promítnutí do přiznání. Nakonec pak bude zadána případová studie s údaji o výnosech a nákladech neziskové organizace (údaje z účetnictví). Ta bude společně řešena nejdříve formou přípravy podkladů pro DPPO, tedy sestavení podkladu, který je dostatečný pro doložení výpočtu daňové povinnosti. Následně budě vyplněn formulář pro přiznání k DPPO. Případová studie bude řešena pro různé druhy neziskových organizací.

 

Komu je seminář určen

Kurz je relevantní pro všechny nestátní i státní neziskové organizace, tedy jak pro všechny nestátní organizace, které nebyly zřízeny za účelem podnikání, tj. zejména spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, nadace a nadační fondy, církevní organizace, svazy a jiné typy sdružení, …. tak též pro státní organizace, tedy zejména příspěvkové organizace, územně samosprávné celky

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
23. 10. 2018
Svátek má Teodor.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio