21. ledna 2013

Dárcovský program TechSoup zahajuje třetí rok působení v českém neziskovém sektoru

TZ: Praha, 8. ledna 2013

TechSoup Česká republika již třetím rokem umožňuje neziskovkám a veřejným knihovnám přístup k softwaru od významných IT společností. České NNO tak mohou legálně, formou darů, získat např. operační systém MS Windows, kancelářský balík MS Office, databázový systém SAP nebo software pro podporu fundraisingu Giftworks.

Velký zájem o účast v dárcovském programu TechSoup dokládá, že si neziskovky uvědomují IT přínos pro fungování organizace. Díky přístupu ke špičkovým aplikacím se mohou plně věnovat svému poslání a pracovat mnohem efektivněji.

V programu je již registrována řada významných českých neziskovek, i díky nim se povědomí o TechSoupu šíří napříč celým třetím sektorem. Program odstartoval v prosinci 2010, od té doby se na webu www.techsoup.cz zaregistrovalo již 653 neziskových organizací a knihoven. Tyto organizace získaly darem již 6 363 softwarových licencí v celkové tržní hodnotě převyšující 55 000 000 Kč.

Program TechSoup dosáhl během dvouletého působení v České republice významného pokroku. Pružně reaguje na rostoucí zájem o registraci v programu, a tedy i stále vyšší poptávku po softwarových darech. "Věřím, že TechSoup přispívá k vyšší profesionalitě českého neziskového sektoru", říká Tomáš Hájek ze Sdružení VIA, které realizuje dárcovský program v ČR společně s Nadací VIA a Nadací Charty 77 - Kontem Bariéry.

Více informací o programu naleznete na stránkách www.techsoup.cz.

Mateřská organizace programu - TechSoup Global - existuje již od roku 1987 a jejím hlavním strategickým partnerem je od počátku společnost Microsoft. TechSoup Global zajistila více než 183 tisícům neziskových organizací ve 40 zemích světa přístup k darovanému softwaru předních světových IT hráčů.

Více informací naleznete na na www.techsoupglobal.org.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio