13. května 2014

Férovou snídaní odstartuje osvětová kampaň „Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené“ na podporu fair trade a regionálních výrobků

TZ Líska, o.s., Vsetín, 9. 5. 2014

Férová snídaně, která se uskuteční v sobotu 10. května na řadě míst Zlínského kraje, je součástí kampaně na podporu férového obchodu, regionálních výrobků a světového dne pro Fair trade.

Férová snídaně, která se uskuteční v sobotu 10. května na řadě míst Zlínského kraje, je součástí kampaně na podporu férového obchodu, regionálních výrobků a světového dne pro Fair trade.

Ve Vsetíně se bude snídat na Náměstí Svobody. Snídaně odstartuje Vsetínský týden pro fair trade, který se uskuteční od 10. - 18. května. Akce připravuje pracovní skupina pro Fair trade, Líska, školy i další organizace. Například Centrum Lilie připravuje na 16. května rodinné odpoledne pro rodiny s dětmi. Aktivně se do týdne zapojí i Základní škola na Sychrově, v níž starší žáci v rámci výuky připraví program o fair trade a proběhne také osvětová kampaň žáků druhého stupně pro rodiče. Na 14. května chystá škola fairtradové ponocování a o dva dny později se uskuteční fairtradový piknik, při němž proběhne ochutnávka kávy a čokolády. Akce se uskuteční na vsetínské hvězdárně a je určena široké veřejnosti. Sychrovská základní škola společně se základní školou v Rokytnici a Lískou vyhlásila soutěž o nejlepší slogan na podporu fair trade a místních produktů. "Pomozte nám vymyslet zajímavé, vtipné a poutavé slogany, které budou zdobit tašky, trička a další předměty nejen v kampani "Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené," vyzývá organizátorka Iva Koutná z Lísky a dodává: "Soutěž je určena žákům druhého stupně základních škol, středních škol a veřejnosti.

Své nápady nám zasílejte nejpozději do 18. května na infoevvo@seznam.cz." Vsetínský férový týden bude obohacen také o fotografickou soutěž "Vsetín za férovou čokoládu". Připravte proto z fairtradové čokolády nápoj, dezert nebo jakýkoliv další pokrm a fotografii vašeho výtvoru zašlete do 18. května na infoevvo@seznam.cz. Do soutěže se může zapojit každý, tedy děti i dospělí. K zaslané fotografii nezapomeňte připojit recept a napsat své jméno, příjmení, věk a kontaktní údaje. Vyhodnocení soutěží se uskuteční v týdnu po 18. květnu. Výherci se mohou těšit na férovou odměnu. Líska nabízí zájemcům také výukový program Doba férová, který je vhodný pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. K tomuto programu jsou vydány i metodické listy pro pedagogy a další materiály.

Osvětová kampaň Lísky "Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené" se koná od 10. do 25. května v celém Zlínském kraji. Kromě Lísky a vsetínských základních škol se do ní zapojila také Žabka - centrum ekologické výchovy při SVČ Klubko Staré Město. To připravuje v době od 12. do 17. května Týden férové kávy, při němž mohou lidé v restauraci Viktoria ochutnat Fair trade kávu. Do kampaně se zapojí i DDM Uherské Hradiště, který za podpory Čajovny Pod kaštany připravuje nejrůznější ochutnávky čaje a kávy, přednášku, promítání tematického filmu o fair trade nebo fotografickou soutěž Piju za fair trade.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 10. 2018
Svátek má Brigita.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio