20. února 2013

Inovativní prosazování sociálního podnikání

TZ: v Praze dne 19. února 2013

V rámci projektu Inovativní prosazování sociálního podnikání vzniká největší webový portál o sociálním podnikání v České republice

P3 - People, Planet, Profit o.p.s. spustila webový portál www.ceske-socialni-podnikani.cz. Hlavním cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o sociálním podnikání s využitím moderních komunikačních kanálů. Důležitou součástí webu je i adresář sociálních podniků, který obsahuje okolo 100 podniků, které se k myšlenkám sociálního podnikání hlásí.

Cílem webu je obeznámení návštěvníků s tématem sociálního podnikání, a to převážně formou článků, rozhovorů, video a audionahrávek. Naleznete zde ucelené informace o aktuálním dění v oblasti sociálního podnikání. Důraz je kladen na příklady dobré praxe jak ze zahraničí tak od nás.

Návštěvník nalezne adresář sociálních podniků, který má nyní okolo 100 záznamů a pomocí několika filtrů lze pohodlně vyhledávat informace. " Jsem moc ráda, že už můžeme adresář sociálních podniků nabídnout všem, kdo o něj mají zájem. Stálo nás to hodně práce a přemýšlení. O způsobu třídění sociálních podniků jsme uvažovali dlouho a inspirovali jsme se také v zahraničí. Chceme v práci na adresáři pokračovat a rozšiřovat ho o další nové podniky. Pokud víte o sociálním podniku, který není v adresáři, dejte nám prosím vědět," říká Petra Francová, ředitelka P3 a zároveň manažerka projektu.

Najdete zde také Informace o TESSEA (Tematické síti pro rozvoj sociálního podnikání) a nově vzniklém Klubu sociálních podnikatelů. Nechybí ani blog pro všechny, kteří chtějí k tématu něco říct. Web je samozřejmě napojen na sociální sítě.

Projekt je financován z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. přináší a prosazuje nové a inovativní přístupy v podnikání s pozitivním dopadem na společnost, podporuje sociální a společensky prospěšné podnikání, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a realizuje tematicky zaměřené projekty.

Další informace:

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.

Malátova 659/16 Praha 5 - Smíchov, 150 00

Gabriela Kurková, mainstreaming projektu

Tel.: +420 776 236 792

e-mail: gabriela.kurkova@p-p-p.cz

Web: www.p-p-p.cz

www.ceske-socialni-podnikani.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
22. 1. 2020
Svátek má Slavomír.

Vyhledat fulltextem


Co se dějě

Nevíme o žádných akcích.

Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2020 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio