30. září 2013

Kampaň „Stromy a my“

TZ - Vsetín, pondělí 30. 9. 2013 - Včera proběhly v Hostětíně již 12. Jablečné slavnosti, které zahájily celoměsíční kampaň sdružení Líska pod názvem "Stromy a my". Akce proběhla za krásného počasí, což se odrazilo na návštěvnosti, která se vyšplhala na 2.500 osob. Své regionální produkty nabízelo 32 výrobců, z toho 13 držitelů značky Tradice Bílých Karpat®. Na úspěšném průběhu slavnosti se podílela více než desítka partnerských organizací a kolem stovky dobrovolníků.

"Jablečné slavnosti od svého počátku byly pořádány jako oslava ovocných stromů, především krajových odrůd a setkání kamarádů, kteří se ovocnářstvím zabývají", řekla nám Hana Machů, ředitelka Centra Veronica v Hostětíně a zástupkyně hlavního organizátora Slavností. "Během Slavností jsme nezapomněli ani na děti, pro které jsme připravili zábavné soutěže a hry, které jim přiblížily úžasný svět stromů a jejich obyvatel", dodala Hana Machů. "Stromy mají nejen význam užitkový v podobě sladkých jablek či jiných plodů, ale i estetický a je pro člověka důležitý i jako zdroj životně důležitého kyslíku," tvrdí Tomáš Kažmierski ze sdružení Líska, která kampaň pro stromy pořádá. "Proto jsme se dohodli s 10 organizacemi ve Zlínském kraji, aby akce, které pořádají v říjnu, zaměřily právě na stromy," dodává Kažmierski.

Stromy a my bude probíhat až do 30. října, kdy bude zakončena Slavností padajícího listí pořádanému Domem dětí a mládeže, Ekocentrem Chrpa z Uherského Brodu. Do té doby proběhnou výstavy ovoce a sázení stromků v Parku Rochus a Barevný den na Trnce při DDM v Uherském Hradišti. Středisko volného času Alcedo ze Vsetína uskuteční Den stromů v Panské zahradě a Vzdělávací středisko Bílé Karpaty nabídne školám exkurze a výukové programy na téma stromy.

Muzeum regionu Valašsko rozšíří od začátku října svou přírodovědnou expozici ve věži vsetínského zámku o novou interaktivní tabuli ve tvaru stromu, zaměřenou na tvar stromů, jejich listy a plody a o průřez 150ti letým smrkem, na kterém bude zachycen růst kmene a historické události v daném časovém období pro představu stáří stromů.

Další informace získáte zde: Web Lísky o.s. (www.liska-evvo.cz) - zde najdete informace o kampani, kalendář akcí a další informace k tématu, popř. facebookové stránky- https://www.facebook.com/pages/Stromy-a-my/690983544261594

Kontaktní osoby: Mgr. Michela Petříková, Park Rochus, o.p.s.

e-mail: michaela.petrikova@parkrochus.cz,

tel: 576 776 552, 739 488 448

Mgr. Yvona Koutná,

tel: 605 806 840

Ing. Tomáš Kažmierski,

tel.: 608 181 323,

www.liska-evvo.cz, e-mail: infoevvo@seznam.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 1. 2019
Svátek má Běla.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio