2. října 2012

Krajský veletrh programů a aktivit letos přivítá ZOO a zámek Zlín - Lešná

TZ, Vsetín, 24.9.2012 Pojďte s námi do ZOO! Již devátý ročník Krajského veletrhu aktivit a programů na podporu environmentální výchovy a vzdělávání, globálního rozvojového vzdělávání a výchovy k udržitelnému rozvoji ve školách, školských zařízeních a neziskových organizacích ve Zlínském kraji se v těchto dnech připravuje v ZOO Zlín. Veletrh se uskuteční ve středu 3. října 2012 od 9 do 16 hodin.

Zlínská ZOO je významným partnerem pro environmentální výchovu a vzdělávání v regionu. Její krásné a rozlehlé prostory jsou ideálním místem pro setkání, prezentaci programů a služeb a výměnu zkušeností i příkladů dobré praxe.

"Veletrh každoročně poskytuje jedinečný prostor pro sdílení zkušeností a námětů, inspiraci, navázání a prohloubení kontaktů, získání publikací, pomůcek a informačních materiálů do školní výuky, pro zájmové vzdělávání, práci v neziskových organizacích i volný čas. Letošní novinkou je otevření programu veřejnosti. Návštěvníci ZOO se mohou těšit na ukázky programů středisek ekologické výchovy a různých vzdělávacích institucí. Učitelé si v balíčku materiálů pro svou školu odnesou mimo jiné manuál Příroda ve škole - společně do přírody a příručku ke vzdělávacímu projektu napříč předměty La Ngonpo", říká Iva Koutná, předsedkyně Lísky, která je hlavním pořadatelem akce.

V areálu ZOO bude připraveno 10 stanovišť. Účastníci veletrhu i návštěvníci ZOO budou mít možnost zblízka poznat aktivity středisek ekologické výchovy, škol a řady organizací poskytujících školám i veřejnosti výukové a vzdělávací programy, pobyty a exkurze, projekty, osvětové akce a kampaně, soutěže, ekoporadenství a volnočasové aktivity. Přímo na místě si budou moci programy objednat, přihlásit se na vzdělávací programy, získat informace o sítích pro školy atd.

"V prostoru před zámkem budou informační stánky Lísky a ALCEDA a prezentační stánky organizací. K nahlédnutí budou publikace, pomůcky a výukové materiály. Představena budou i tradiční řemesla, bioprodukty, výrobky od místních pěstitelů a výrobců, ručně čité hračky nebo výrobky označené značkou Fair trade. Zde také bude v 9.00 hodin celá akce zahájena," přiblížila akci dále předsedkyně sdružení Líska Iva Koutná.

Odpolední část programu vyplní 4 workshopy pro pedagogy i veřejnost: ZOO Zlín - Zadními vrátky do ZOO, NaZemi - Supermarket SVĚT, Rytmus pro život, o. s. - Hrátky s rytmem, Business AFFAIRS, s.r.o. - Bezpečně nejen do přírody, projekt Walkodile. Informace k programu, pozvánku a přihlášku získají zájemci na adrese alcedo@alcedovsetin.cz

Pro zájemce budou vypraveny dva speciální autobusy, které vyjedou z Uherského Hradiště a z Valašské Meziříčí.

Krajský veletrh připravuje Líska - o. s. pro EVVO ve ZK, ALCEDO - středisko volného času Vsetín, Odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje a ZOO a zámek Zlín - Lešná.

Akce se koná pod záštitou Bc. Mileny Kovaříkové, členky Rady Zlínského kraje, zodpovědné za oblast zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova. Paní Kovaříková se stane kmotrou nově vydaného manuálu Příroda ve škole - společně do přírody. Křest a představení manuálu proběhne při zahájení veletrhu cca v 9 hodin v prostoru před zámkem.

Kontakt: Iva Koutná, předsedkyně Lísky - o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji Tel.: 605 806 840, mail: koutna.iva@seznam.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio