27. února 2012

LÍSKA VYHLÁSILA SBÍRKU PRO POMOC KOSENCE PŘI OBNOVĚ POŽÁREM PONIČENÝCH BUDOV

TZ Líska, o.s., 25.2.2012

Občanské sdružení Líska organizuje veřejnou sbírku na obnovu budov patřící ČSOP Kosenka ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Historické objekty v prosinci loňského roku zasáhl ničivý požár. Škody přesáhly 1,5 milionu korun, hospodářské objekty museli ochránci přírody strhnout. Nyní se bez cizí pomoci při obnově objektu neobejdou.

"Líska pomohla Kosence již během tradičního Valašského jarmeku, kdy se zapojila do prodeje upomínkových předmětů. Výtěžek z prodeje, který činil 3000 korun, tak bude jedním z prvních příspěvků do veřejné sbírky," řekla předsedkyně Lísky Iva Koutná.

Lidé finanční příspěvky mohou zasílat na bankovní účet u ČSOB Vsetín, číslo účtu: 248942667/0300. Sbírka potrvá nejméně rok. Lidé mohou přispívat na toto speciální konto, zároveň Líska plánuje vydat dárkové certifikáty, díky nimž přispějí lidé na záchranu tak ojedinělého ekocentra, jakým Kosenka v rámci celé České republiky je.

Kosenka je jedinečným střediskem ekologické výchovy v rámci celého Zlínského kraje i České republiky. Je místem, kde se již několik desetiletí snaží všem věkovým generacím přibližovat tradiční řemesla, lidové tradice i význam péče o přírodu a krajinu. Kosenkovští dobrovolníci se starají o zachování přírody a krajiny v Bílých Karpatech, pořádají osvětové akce a poskytují poradenství pro širokou veřejnost. Jsou partnery řady místních, regionálních i mezinárodních projektů. Navíc letos jejich projekt Ščúrnica, který chrání komplex přes sto let starých jedlobukových a jedlových lesů v Bílých Karpatech, získal jednu z cen za přínos k rozvoji EVVO ve Zlínském kraji.

Líska zvažuje v rámci plánované sbírky i další aktivity, například aukci předmětů nebo výtvarných děl, benefiční koncert nebo výstavu.

Sbírkové konto a informace o sbírce budou v následujících dnech zveřejněny také na internetových stránkách www.liska-evvo.cz.

Kontakt: Michaela Mitáčková,

PR manažerka o.s. Líska

Tel.: 777 618 979,

mail: misa.mitackova@seznam.cz

Iva Koutná, předsedkyně o.s. Líska

Tel.: 605 806 840,

mail: koutna.iva@seznam.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
23. 10. 2018
Svátek má Teodor.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio