3. února 2010

Neziskovky získají státní peníze dříve

Tisková zpráva - Vláda ČR:

Dne 1. 2. 2010 vláda schválila nové Zásady vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy

Ke stažení:

Zásady jsou závazná pravidla poskytování dotací jednotlivými resorty. Na jejich úpravě se domluvily samy nevládní organizace, signatáři výzvy Nevládky a krize s předsedou vlády. Novelu připravil a předložil ministr pro lidská práva Michael Kocáb. "Jde o vstřícný krok vlády České republiky vůči neziskovým organizacím v období, kdy státní rozpočet bude krácen, a to včetně položek, které se týkají dotací na veřejně prospěšné aktivity a služby," vysvětlil ministr.

Poskytovatelé veřejně prospěšných služeb a aktivit budou již do konce roku předcházejícího roku realizace projektu informováni o úspěšném absolvování výběrového dotačního řízení. Finanční prostředky budou uvolněny již do konce března roku, ve kterém je projekt vybraný k podpoře realizován. Pokud se jedná o dlouhodobý projekt, který vyžaduje kontinuální financování, dostanou jeho nositelé prostředky ve dvou splátkách, do konce března a do konce září.

Vláda v Zásadách zohlednila i oprávněné připomínky jednotlivých ministerstev, která dotace poskytují, mimo jiné vyňala z režimu tohoto předpisu poskytovaní dotací na zajištění sportovní reprezentace, protože ve své podstatě nejde o podporu činnosti neziskových organizací, i když sportovní organizace mají organizační formu občanských sdružení. Změny pomohou neziskovým organizacím snáze plánovat, včas zahájit podpořené projekty a ve výsledku efektivnější a transparentnější používání peněz ze státního rozpočtu. Nová pravidla budou platit pro poskytování dotací v roce 2011, tedy pro dotační řízení, organizovaná v roce 2010.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
16. 11. 2018
Svátek má Otmar.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio