17. září 2009

Nominujte své dobrovolníky na cenu Křesadlo

Znáte ve svém okolí někoho, kdo dobrovolně a ve svém volném čase věnuje energii veřejně prospěšné činnosti? V těchto dnech začíná kampaň, kdy mohou neziskové i státní organizace a i jednotlivci nominovat své dobrovolníky na cenu Křesadlo.

Křesadlo je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Smyslem udělování této ceny je ocenit dobrovolníky, kteří investují svůj volný čas a kus sebe ve prospěch druhých lidí, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou činnost i respekt k těm, kteří ji vykonávají.

Cena Křesadlo se každoročně uděluje v řadě krajů a měst v naší republice a symbolizuje jiskry lidství, které pomáhají dobrovolníci vykřesat. Ve Vsetíně bude tato cena udělována podruhé.

Slavnostní předávání cen proběhne 8.prosince 2009 pod záštitou starostky města Vsetína Květoslavy Othové a za přítomnosti zástupců NNO, nominovaných dobrovolníků a hostů.

Cena bude udělena třem z nominovaných dobrovolníků, kteří nezištně a bez nároku na odměnu pracují v nejrůznějších oblastech lidské činnosti.

Nominován může být jakýkoliv dobrovolník pracující v sociální, zdravotní, humanitární, kulturní či jiné oblasti v celém regionu. Jedinou podmínkou je, že dobrovolník musí dobrovolnickou činnost vykonávat minimálně rok.

Návrh na nominaci by měl obsahovat - stručnou charakteristiku a kontakt na navrhovatele, základní osobní údaje a kontaktní spojení na kandidáta ceny, souhlas kandidáta se zveřejněním jména a důvodu proč byl navržen. Dále je potřeba uvést hlavní důvody pro jeho navržení, délku dobrovolnické činnosti s konkrétním popisem náplně a charakteru jeho činnosti, přínos pro organizaci, společnosti.

Nominace lze posílat až do 25.listopadu na adresu Adorea - dobrovolnické centrum Vsetín, o.s., Tyršova 1271, 755 01 Vsetín, případně e-mailem : dobrovolnik@adorea.cz, .

Pro nominaci můžete použít formulář na návrh kandidáta, který naleznete na webových stránkách dobrovolnického centra www.adorea.cz, případně si jej můžete vyzvednout osobně v kanceláři dobrovolnického centra.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio