20. listopadu 2018

NOVÁ Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením v Otrokovicích

Poradnu najdete v budově Městské polikliniky v Otrokovicích, tř. Osvobození 1388, 3. patro vpravo, dv. č. 331 (vedle EKG). Provozní doba poradny je pondělí a středa v době od 8:00-12:00 a od 13:00 do 16:00.

Poslání poradny NRZP ČR je prostřednictvím odborného sociálního poradenství dosáhnout zvýšení soběstačnosti osob se zdravotním postižením a seniorů při jejich integraci do společnosti. Na poradnu se mohou obrátit osoby se zdravotním postižením a senioři, dále opatrovníci a podpůrci osob s narušenou schopností právně jednat, zástupci z řad členů domácnosti a opatrovníci osob s omezenou svéprávností, rodiče a rodinní příslušníci těchto osob a pečující osoby. Nabízíme bezplatné, nezávislé, diskrétní a nestranné odborné sociální poradenství v různých oblastech jako např. důchody a důchodové pojištění (mimo výpočtů a přepočtů důchodů), Příspěvek na péči, Dávky státní sociální podpory, Dávky pomoci v hmotné nouzi, Průkazy osob se zdravotním postižením (TP, ZTP A ZTP/P), Problematika zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Konzultace při výběru kompenzačních pomůcek (základní poradenství), dávky a příspěvky na úhradu kompenzačních pomůcek, Omezení svéprávnosti, Občanské právo (vč. rodinného) a pracovního práva ve vztahu k osobám se zdravotním postižením, Odstraňování architektonických bariér a tématika přístupnosti prostředí, Problematika bydlení pro OZP, Vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami apod.

Dopravní spojení: 10 min chůze od vlakového nádraží, zastávka trolejbusu Poliklinika.

Konzultace lze domluvit telefonicky na tel. čisle 739 577 168 i mimo provozní dobu poradny.

Odborné sociální poradenství je poskytováné telefonicky, elektronicky, písemně, osobně.

Více informací včetně kontaktů naleznete na odkazu http://www.nrzp.cz/poradenstvi-sluzby/poradna-nrzp-cr-v-regionech.html .

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
27. 5. 2019
Svátek má Valdemar.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio