25. září 2009

Portál pro rodiny s dětmi ve Zlíně: RodinaveZline.cz

Tisková zpráva Zlín:

V září byla spuštěna nová verze informačního portálu www.RodinaveZline.cz. Tento projekt pro zlínské rodiny s dětmi provozuje od roku 2007 občanské sdružení Via Sophiae o.s. Cílem je zprostředkovat komplexní informace o službách, které město Zlín rodinám nabízí. Usnadnit obzvláště rodičům orientaci při vyhledávání volnočasových aktivit, ale také kontaktů na školská či zdravotnická zařízení v okrese. Velkou předností portálu je možnost vkládání hodnocení a komentářů k jednotlivým položkám. To může být pro rodiče cenným zdrojem informací.

Novinkou webu je on-line partnerská a rodinná poradna a také tipy na výlety či procházky po okolí, které si návštěvníci mohou i vkládat sami. "Web byl vytvořen cíleně pro zlínské rodiče. Snahou je zpřístupnit jim co nejvíce informací, které by jako rodina žijící ve Zlíně mohli využít. Hlavní předností je, že je vše na jednom místě," říká Michaela Straková, redaktorka portálu www.rodinavezline.cz. "Věříme, že se nám s novou "vizáží" podařilo stránky zpříjemnit a zjednodušit vyhledávání informací. Jsme otevření novým nápadům, připomínkám ze strany rodičů i další veřejnosti a těšíme se na podněty," pokračuje Michaela Straková.

Základem portálu je redakční systém s rozčleněním do 5 základních sekcí (Zdraví, Vzdělání, Volný čas, Služby, Veřejné fórum). Portál RodinaveZline.cz nabízí rodičům pomoc při výběru pediatra, školy, informační servis o mimoškolních aktivitách, kroužcích, nabídku obchůdků s dětským zbožím, hlídacích agentur, poraden. Nejen jim, ale i širší veřejnosti je určen kalendář akcí, pozvánky na zajímavé akce pro rodiny i informace o o aktuálním dění ve Zlíně. V neposlední řadě také nabídka zlínských restaurací a kaváren, včetně informací, zda má např. podnik bezbariérový vstup, dětský koutek, nebo zahrádku pro příjemnější pobyt s dětmi. Rodiče mají rovněž možnost zapojit se do diskuzí, přidat komentář, hodnocení k jednotlivým organizacím nabízejícím služby zlínským rodinám a podílet se tím na tvorbě portálu. Další službou, kterou portál nabízí, je inzerce a on-line rodinná poradna.

Občanské sdružení VIA SOPHIAE o.s. vzniklo 2.6.2000. Cílem sdružení je podpora rodin, celoživotního vzdělávání a zdravého životního stylu. Vyškolení odborníci se zabývají také systemickou terapií, supervizí v sociálních službách a koučování. Ve své činnosti úzce spolupracujeme se sdružením Kon-rad, které podobnou činnost rozvíjí na Novojičínsku a Olomoucku. Pro občanské sdružení Samari zajišťujeme vzdělávání dobrovolníků. Prostřednictvím serveru www.rodinavezline.cz se snažíme o informační podporu rodin a podněcování firem, aby své služby uzpůsobovaly rodičům s malými dětmi.

Kontakt:

www.rodinavezline.cz

Michaela Straková - kordinátorka projektu

www.rodinavezline.cz

tel: 608 504 612,

email: info@rodinavezline.cz

Mgr. Jan Vodák, Ph.D. - předseda občanského sdružení

Via Sophiae, o.s. tel: 774 586 325,

email: vodak@familycoaching.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
16. 2. 2019
Svátek má Ljuba.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio