25. března 2015

ROBERT GOLÁŇ - CESTY BEZ SVODIDEL

Fotograf Robert Goláň v galerii Sýpka vystavuje osudové cesty jedinců. Vernisáž výstavy proběhne 1. dubna 2015 v 18.00 hod.

Výstava potrvá do 22. května 2015

Vsetínský rodák a fotograf Robert Goláň se výhradně věnuje klasické černobílé fotografii. Výstava v galerii Sýpka poukazuje na stále se rozvíjející cykly portrétů zachycujících romskou komunitu i starousedlíky. Slavnostní vernisáž se uskuteční 1. dubna 2015 v 18.00 hod. O úvodní slovo se postará Dalibor Malina a vystoupí duo Noca.

Robert Goláň se věnuje fotografii od roku 1993 a pro jeho tvorbu jsou charakteristické cykly dokumentárních fotografií se sociální tématikou focené na analog. Zabývá se také portréty pozoruhodných osobností a fotodokumentací divadelních představení, jelikož je členem divadelního souboru ve Vsetíně. Klasická černobílá fotografie až časosběrného charakteru zachycuje především obrazové výpovědi jedinců. Můžeme z nich vyčíst emoce, lidský příběh či jen prostou pomíjivost a nenávratnost jedinečného okamžiku. Do povědomí veřejnosti vstoupil projektem Romské cesty, ve kterém upřímným a nepřikrášleným způsobem zachycuje život Romů v osadách na Slovensku, stejně jako ve známém a dnes již neexistujícím pavlačovém domě ve Vsetíně. Od roku 2011 je jeho hlavním tématem fotografický cyklus Starousedlíci, který vypráví osudové příběhy obyvatelů osamocených valašských horských obydlí. "Když si někoho vyhlédnu, stále se k němu vracím a postupem času narůstá počet snímků. Tím, jak se mění prostředí a lidé samotní, je to pro mne zajímavé. Jsou lidé, které tímto způsobem fotím i patnáct a více let v prostředí, kde bydlí. Člověk se mění a je pokaždé zachycen při jiné činnosti. Samozřejmě, někteří už tady nejsou. Takže si vyfotím třeba jen opuštěnou chátrající chalupu, čímž se celý příběh uzavře.", vysvětlil své srdeční téma Robert Goláň.

Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí má otevřeno denně v ÚT-PÁ od 9 do 17 hodiny, v SO-NE od 13 do 17 hodiny, v pondělí je zavřeno. Vstupné 20 Kč, snížené 10 Kč, Studenti a školní exkurze zdarma. Vstupenku lze uplatnit v Galerii Kaple i v Galerii Sýpka.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 10. 2018
Svátek má Brigita.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio