20. června 2016

Síť mateřských center vyzývá do „souboje“ společnosti přátelské rodině ve Zlínském kraji

Síť mateřských center již po jedenácté vybízí společnosti, aby se přihlásily do soutěže Společnost přátelská rodině. Organizace tak mají příležitost bezplatně projít auditem a získat nejen certifikát, ale také cenná doporučení pro změny ve firemní kultuře. 11 dosud oceněných firem ve Zlínském kraji získá zdravou konkurenci.

Krajské kolo soutěže proběhne letos pod záštitou paní Mgr. Taťány Valentové Nersesjan, členky Rady Zlínského kraje.

Firmy se mohou přihlásit do 15. 7. 2016, v průběhu července až října projdou procesem hodnocení. Zájemci o účast v soutěži dostanou dotazník a následně dojde k hodnocení na místě. Výsledky šetření posoudí odborná porota složená z expertů v oblasti personalistiky a rovných příležitostí.

"Metodiku hodnocení s novým názvem Strategie podpory rodiny jako konkurenční výhoda jsme propracovali tak, aby odrážela současné potřeby rodin a zároveň motivovala firmy se přihlásit. Situace na trhu práce se totiž začíná měnit, a tak se zaměstnavatelé budou muset naučit přijímat zaměstnance a zaměstnankyně - obrazně řečeno - i s jejich rodinami, aby se jim podařilo udržet si kvalitní odborníky a odbornice," vysvětluje Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center a genderová expertka.

A manažerka projektu Jiřina Chlebovská dodává: "V letošním roce bychom se chtěli zaměřit také na neziskové organizace. Zapomíná se totiž, že to jsou také zaměstnavatelské subjekty a že vytvářejí nezanedbatelný počet pracovních míst. Stejně tak je známo, že v neziskovém sektoru se daří nabízet flexibilní formy práce mnohem častěji než v komerční sféře."

Po slavnostním vyhlášení výsledků na přelomu listopadu a prosince letošního roku obdrží firmy zprávu, která bude zahrnovat jak popis stavu, tak i doporoučení, co může organizace ve své firemní kultuře změnit a jak.

Zájemci se mohou hlásit u krajské koordinátorky Sítě MC Bohdany Sonet: bohdana.sonet@materska-centra.cz

Kontakt: Rut Kolínská, 603 271 561

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
6. 12. 2019
Svátek má Mikuláš.

Vyhledat fulltextem


Co se dějě

Nevíme o žádných akcích.

Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio