26. března 2018

Uspořádejte Férovou snídani!

Myšlenka "Férové snídaně" je velmi prostá. Současně s tisíci dalšími lidmi po celé České republice, po boku svých blízkých a přátel, posnídat fairtradové a lokální produkty a dát tak najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a zodpovědné spotřeby. Akce probíhá vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade.

Mnoho českých prodejců nevěří, že etické výrobky mají své místo na jejich regálech. Nechceme se spoléhat na to, že tito prodejci sami od sebe porozumí jasným trendům běžným v západní Evropě. Férovou snídaní prodejcům jasně říkáme: chceme kupovat fairtradové a lokální produkty a máme zájem o výrobky vyrobené v důstojných podmínkách!

V roce 2016 snídalo na 161 místech 6 500 lidí. Loni na 164 místech 7 800 lidí. A kde se bude snídat letos? Podívejte se na mapu na hlavní stránce, kde uvidíte i kontakty na jednotlivé organizátory!

Koordinátorem tohoto celorepublikového happeningu je NaZemi (www.nazemi.cz).

Jsme brněnská nevládní nezisková organizace a hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě. Usilujeme o to, aby se lidé v tzv. rozvojových zemích mohli uživit vlastní prací. Prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol, zasazujeme se o zodpovědnost firem v oblasti jejich dodavatelského řetězce a propagujeme fair trade jako účinnou podporu chudých pěstitelů a řemeslníků ze zemí globálního Jihu. Na akci spolupracujeme s Fairtrade ČS.

Další informace: https://www.ferovasnidane.cz/

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
16. 2. 2019
Svátek má Ljuba.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio