8. října 2013

Vyhlášení 3. ročníku ceny Gypsy Spirit

Nadace Michaela Kocába a Otevřená společnost, o.p.s. vyhlašují ceny Gypsy Spirit 2013 v České republice.

Ke stažení:

"O Romech se málokdy mluví jinak než jako o 'problémové komunitě'. Projekt Gypsy Spirit se snaží toto dogma vyvrátit a ukázat majoritě, že Romové mohou být české společnosti přínosem. Gypsy Spirit představuje projekty a jednotlivce, kteří se rozhodli zkusit překonat vzájemnou bariéru netolerance, někdy i xenofobie, a získat tak i přes mnohé překážky hodnoty daleko vyšší - úctu jeden k druhému, význam společné práce a sílu v rozmanitosti.", řekl Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva a zakladatel projektu Gypsy Spirit v České republice.

První ročník 2009 realizovaný ministrem pro lidská práva Michaelem Kocábem se konal pod záštitou prezidenta Václava Havla, a eurokomisaře Vladimíra Špidly. Druhý ročník 2010 se konal pod záštitou bývalého předsedy vlády Petra Nečase, předsedkyně podvýboru pro lidská práva Evropského parlamentu Heidi Hautalyové, prezidenta Václava Havla a Michaela Kocába. Oba ročníky kulminovaly slavnostním předáním cen v Pražské křižovatce v prosinci u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv. V přímém přenosu je přenášel Český rozhlas 2, stanice Praha, Česká televize odvysílala záznam z předávání cen na kanále ČT24 v následujících dnech.

"Jsme přesvědčeni, že pouze prostřednictvím pozitivní informovanosti se nám může dařit pracovat s předsudky, jež jsou vůči Romům v České společnosti rozšířené, proto se vracíme k tradici udělování cen Gypsy Spirit.", říká Czeslaw Walek, ředitel Otevřené společnosti, o.p.s.

Partnery letošního ročníku projektu jsou Česká televize, Romea a Romano voďi. Záštitu převzal Veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský, dále byli osloveni komisařka pro lidská práva Organizace spojených národů Navi Pillay, romský představitel OBSE Andrzej Mirga a Evropská komisařka pro spravedlnost a lidská práva Viviane Reding. Projekt opět vyvrcholí slavnostním předáním cen dne 10. prosince 2013 v Pražské křižovatce. Během večera představíme nejen nominované organizace a jednotlivce, ale také mladé romské talenty a skvělé romské kapely. Na Slavnostním předání ocenění mimo jiné vystoupí Pavel Šporcl s Romano Stilo a Gulo čar.

Ceny Gypsy Spirit se udělují firmě, obci, nevládní organizaci nebo jednotlivci v následujících kategoriích:

  • Ocenění pro nevládní organizaci - za realizaci konkrétního projektu a dosažené výsledky,
  • Ocenění pro společnost/firmu - za dlouhodobou podporu projektů zaměřených na sociální pomoc a podporu romské komunity,
  • Obec-město - za programy zaměřené na integraci romské menšiny do společnosti a aktivity ve prospěch romské komunity,
  • Ocenění pro jednotlivce - který dlouhodobě svou prací přispívá ke zlepšení postavení Romů,
  • Čin roku - který přispěl k záchraně života nebo zlepšil kvalitu života jedince,
  • Speciální ocenění poroty - Gypsy Spirit média - speciální ocenění pro novináře/novinářku za objektivní nebo pozitivní informaci o romské problematice v České republice.

Nominovat může jednotlivec i organizace do 31. 10. 2013.

On-line nominační formulář naleznete na webových stránkách Otevřené společnosti, o.p.s. (http://www.otevrenaspolecnost.cz/cz/nase-temata/pgf/gypsy-spirit-2013-v-cr), nebo na české verzi webových stránek Gypsy Spirit (http://www.gypsyspirit.eu/cz/).

Přímý odkaz formuláře http://fs6.formsite.com/infoosopscz/form12/index.html.

V Praze dne 7. 10. 2013

Kontakty

Oficiální stránky projektu: http://www.gypsyspirit.eu/cz/ http://www.otevrenaspolecnost.cz/cz/nase-temata/pgf/gypsy-spirit-2013-v-cr

Realizátor: Otevřená společnost, o.p.s., Uruguayská 5, Praha 2 NADACE MICHAELA KOCÁBA Andrea Šenkyříková, koordinátorka projektu andrea.senkyrikova@osops.cz

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz

http://www.facebook.com/2media.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 1. 2019
Svátek má Běla.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio