9. listopadu 2016

„Zapalme svíčku“ – 11. 12. 2016

Světový den památky zesnulých dětí

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout…

V médiích často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde, ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují a tvoří tak virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

V letošním roce již pošesté pořádá spolek Dlouhá cesta akci "Zapalme svíčku". 11. prosince 2016 se konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti. Akci pořádáme nejen v Praze, ale např. i u nás ve Zlínském kraji a na dalších místech v České republice. V kostele Českobratrské církve evangelické na Slovenské ulici ve Zlíně se s touto akcí připojíme ve 14,30 hod. bohoslužbou s koncertem pěveckého sboru ECHO pod vedením celocírkevního kantora L.Moravetze. Na varhany zahraje E.Moravetzová. V průběhu budou zapáleny svíce. V malém sále evangelického kostela proběhne následně i setkání rodin po ztrátě dítěte.

Podrobnější informace budou postupně doplňovány na www.dlouhacesta.cz. Velmi nás potěší, pokud přijmete naše pozvání nebo se zapojíte do podpory tohoto dne připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo jen doma v soukromí. Důležitý je pocit sounáležitosti.

Kontakt pro další informace: Iveta Coufalíková

Za Dlouhou cestu z.s.

Koordinátorka akce ve Zlíně, tel. 731520330,

email: iveta@dlouhacesta.cz

www.dlouhacesta.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
23. 10. 2018
Svátek má Teodor.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio