3. června 2010

Zástupci evropských států plánovali letní kemp Mládež pro Evropu

TZ: Vsetín 27. května - Setkání s mezinárodní účastí zorganizovala v uplynulých dnech Líska - občanské sdružení pro EVVO ve Zlínském kraji. Dvoudenní akce se konala na Vsackém Cábu na Vsetínsku. Cílem byla zejména finalizace letního programu a seznámení se s místem, kde se o letních prázdninách uskuteční mezinárodní výměnný pobyt mládeže na Vsetínsku.

Loni se obdobná akce konala v anglickém Lake District. Letos se mládež sejde v Česku od 2. srpna. Na Moravu se sjedou zástupci ze Španělska, Anglie, Maďarska a České republiky.

Moravského setkání se zúčastnilo osm osob, z toho tři mladí lidé, kteří se účastnili loňské výměny ve Velké Británii, dále jeden koordinátor a jeden organizátor z České republiky. Během prvního dne byly na programu především diskuze nad organizačními záležitostmi, mezi něž patří například kodexy chování pro účastníky letní akce, pravidla bezpečnosti nebo vyjasnění si určitých pravidel pro samotný pobyt.

"Druhý den pobytu jsme zavítali na základny, kde se samotný výměnný kemp bude v létě odehrávat. Pro první týden jsme vybrali základnu v Rožnově pod Radhoštěm, kde budou účastníci bydlet v indiánských týpích (stanech) a další týden se pak přesunou do Hájenky SVČ Alcedo do Semetína," upřesnila jednatelka občanského sdružení a koordinátorka setkání Iva Koutná.

Během setkání si koordinátoři z jednotlivých evropských zemí ujasňovali i podrobný program, vymýšlela se pro účastníky trička nebo se diskutovalo nad hlavním tématem projektu, kterým je "Životní prostředí a udržitelný rozvoj".

"Je důležité, aby si mladí lidé uvědomili, jak důležitá je ochrana životního prostředí: komunitní projekty s možností participace dětí a mládeže vedoucí k zachování přírodního bohatství, biodiverzity, ochraně přírody a životního prostředí. Dále je chceme vést k udržování duchovní a kulturní tradice - k historii a kultuře regionu, místním tradicím i řemeslům," vyjmenovala Iva Koutná s tím, že jedním z hlavních cílů je také spolupráce a podílení se na podobných zájmech.

V průběhu programu se účastníci seznámí s přírodou, historií, kulturními památkami, budou moci aktivně poznat místní tradice a řemesla. Tradice a s nimi spojená řemesla a rukodělné činnosti lze při správném zasazení do širších souvislostí vhodně využít i pro environmentální výchovu. "Jejich prostřednictvím můžeme dětem i dospělým objasnit některá témata, například zacházení našich předků s obnovitelnými a neobnovitelnými zdroji, recyklace materiálů, využívání zdrojů, trvale udržitelný (či naopak neudržitelný) způsob hospodaření, změny v krajině způsobené činností člověka atd," doplnila Iva Koutná s tím, že udržitelný rozvoj patří mezi diskutovaná témata. Mladí lidé získají povědomí o aktuálních tématech, vytvoří si vlastní názor, získají zkušenosti a znalosti i informace o vhodných vzorcích chování vedoucích k šetrnému zacházení se zdroji, šetrné spotřebě, dopravě atd.

Kemp nazvaný Mládež pro Evropu se uskuteční od 2. do 13. srpna 2010. Více informací také na www.liska-evvo.cz. Projekt je realizován za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. Aktivity Lísky spolufinancuje také MŠMT, MŽP, Zlínský kraj, Nadační fond Voda Veolia a Město Vsetín.

Kontakt:

Iva Koutná, předsedkyně o.s. Líska

Tel.: 605 806 840

Mail: koutna.iva@seznam.cz

www.liska-evvo.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
16. 2. 2019
Svátek má Ljuba.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio