21. ledna 2009

Azylový dům Petrklíč měl na sklonku roku hned dvakrát důvod k radosti

rubrika "Co se děje"

V azylovém domě pro ženy a matky s dětmi, kterou provozuje nezisková organizace Petrklíč,o.p.s, byl na sklonku roku hned dvakrát důvod k radosti.

 

 V prvním případě došlo vyjádření z Nadace OKD, že podpoří projekt vybudování kuchyňky v krizovém bytě azylového domu částkou 123.000 Kč. Jsme tomu velmi rádi, protože absence kuchyňky v těchto prostorách byla evidentní. V krizovém bytě je dosud jen sociální zařízení a příprava stravy se tak odehrávala o patro výš ve společné kuchyni.

 

Dalším projektem, který získal podporu je projekt „Maminko, namaluj domeček“. Od Nadace Terezy Maxové byl podpořen částkou 102.000,- Kč. Tento projekt je určen pro maminky a děti, ubytované v azylovém domě a je zaměřen na rozvoj vědomostí z oblasti informovanosti, dovednosti z oboru počítačové a informační gramotnosti a komunikační dovednosti. Bude zde probíhat výuka práce s počítačem pro maminky a prostřednictvím výukových programů pro děti a také výuka výtvarných technik společná pro maminky a děti tak, aby docházelo ke společným zážitkům a tím k prohloubení vazeb mezi matkou a dítětem.  

 

Nesmíme také zapomenout na všechny, kteří se podíleli na přípravě vánočních svátků v azylovém domě. Pro děti byly připraveny dárečky od různých „Ježíšků“ a rozesmáté dětské obličeje byly naším největším zadostiučiněním. Všem firmám i jednotlivcům za tuto pomoc moc děkujeme.

 

Jana Skuciusová, ředitelka o.p.s. Petrklíč

Uherské Hradiště, Vésky 9.1.2009

 

 

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
23. 10. 2018
Svátek má Teodor.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

17. ledna 2014

Databáze NNO ve Zlínském kraji 2013

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2018 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio