16. června 2009

MANAŽEREM může být každý…….i když třeba jen NANEČISTO

Země Exotie je stát, který příliš nepřeje zahraničním investorům. Přesto se 8 odvážných manažerů odhodlalo dobýt tento nový trh a pustit se do výroby fantastického produktu hologenerátoru. Všichni využívali nejmodernější technologie i metody práce, ale v tvrdé konkurenci mohl zvítězit jen jeden......
(Článek vložila organizace Junior Achievement)

Soutěž "Manažerem nanečisto" pro studenty ekonomických oborů vysokých škol a univerzit je projektem, který vznikl ve spolupráci Nadace Tomáše Bati a Junior Achievement, za významného přispění společnosti Hewlett-Packard. Soutěž původně existovala regionálně jen na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Letos byl program již podruhé rozšířen na ostatní vysoké školy a z celé republiky se do soutěže zapojilo 80 dvoučlenných týmů.

Tato soutěž umožňuje studentům prověřit své schopnosti v řízení virtuální firmy v originální počítačové simulaci JA Titan, což je ekonomická počítačová hra v anglickém jazyce. Základní kolo soutěže probíhá pouze korespondenčně elektronickou formou. Studenti dostávají jedinečnou příležitost ověřit si své strategické ekonomické myšlení prostřednictvím řízení virtuální firmy. V průběhu hry soutěžní týmy zadávají rozhodnutí o pěti základních parametrech strategického managementu virtuální firmy. Cílem soutěžního týmu je předstihnout konkurenci ve výši dosaženého zisku, prodeje a velikosti podílu na trhu.

Na závěr semifinálového kola simulace automaticky vyhodnotila nejlepších 8 týmů, kteří se 16. června 2009 zúčastnili finále v sídle společnosti Hewlett-Packard v Praze. Finále soutěže ovládli studenti z Vysoké školy baňské – Technické univerzity Ostrava, kteří se na Ekonomické fakultě věnují studiu ekonomiky podniku. Mezi finalisty pronikl jediný tým z Mendlovy univerzity v Brně, Provozně-ekonomické fakulty, kterým jen velmi těsně unikla třetí příčka. Vítězný tým SMB ve složení Martina Palonciová a Stanislav Reichrt si jako první cenu odnesli Ipaq. Druhý tým OMEGA – Klára Trávníková a Tomáš Srebala obdrželi LCD monitory a třetí tým P&E – Eliška Prátová a Petr Andrýsek byli oceněni multifunkčními tiskárnami. Ceny pro vítěze věnovala společnost Hewlett-Packard.

 

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio