11. června 2009

Nejlepší studentská společnost JA

11 .6. 2009 se v Praze uskutečnilo finále soutěže o nejlepší reálnou studentskou společnost.
(Článek vložila organizace Junior Achievement)

Finále soutěže „Nejlepší studentská společnost JA“ vyhráli v letošním školním roce studenti Gymnázia Ostrava-Hrabůvka se svou společností S4S – Students for Students. Během školního roku si vyzkoušeli, jak reálná společnost funguje od jejího založení až po likvidaci, a na závěr si prověřili své prezentační dovednosti a přesvědčili porotu, že jsou nejlepší.

Podnikatelským záměrem společnosti bylo zprostředkování brigád ostatním studentům a pořadatelská činnost. Studenti připravili dva sportovní turnaje – ve volejbale a futsalu a stali se hlavními organizátory školního plesu. Hlavní motto „Proti krizi zábavou“ mluví za vše.

 

Na druhém místě se umístila společnost PS Agency ze SOU a SOŠ Znojmo, která se věnovala výrobě drobných předmětů a pořádání akcí. Studenti z jižní Moravy nevsadili na zisk, ale spíše na sociální dopad svých aktivit.

 

Třetí příčku obsadila studentská společnost Wings – for us, o.s. z Gymnázia a SOŠ cestovního ruchu v Náchodě, jejíž podnikatelským záměrem byly volnočasové aktivity, výroba a prodej tradičních výrobků regionu a vývoj výukových materiálů na ochranu přírody pro základní školy.

 

Společnost Vodafone udělila Zvláštní cenu Nadace Vodafone za kreativitu studentské společnosti A&A Productions. Ta se věnovala široké škále činností, od grafické a designérské práce, návrhu a tvorbě internetových prezentací, až po pořádání společenských akcí. Porotu jistě zaujala ukázka studenstkých prací – např. velmi kreativní pojetí deštníku a pláštěnky vyrobených z použitých igelitových tašek známých prodejen.

 

Vítězný tým má skvělou příležitost zúčastnit se evropského finále, které se letos koná v Rotterdamu od 2.- 4. 7.2009. Na letošním 20. ročníku budou usilovat o výhru studentské společnosti z celé Evropy, konkurence bude opravdu velmi silná a velkým oříškem bude pro naše zástupce jistě i příprava všech materiálů a prezentací v angličtině. Ale jakou lepší zkušenost do života si přát ???

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio