3. června 2009

Soutěž Reálných studentských společností


(Článek vložila organizace Junior Achievement)

V úterý 2.6.2009 proběhla ve společenském sálu firmy ČEZ v Ostravě již tradiční regionální soutěž studentských firem, pořádaná každoročně neziskovou vzdělávací společností Junior Achievement, o.p.s.. Této soutěže se v letošním ročníku zúčastnilo 12 firem ze Severní a Jižní Moravy. Studenti převážně třetích ročníků středních škol různého zaměření v letošním školním roce úspěšně prošli výukovým modulem Studentská společnost a vyzkoušeli si vedení firmy od jejího založení až po likvidaci. Na soutěži firmy hovořily o své podnikatelské zkušenosti, o výsledcích svého podnikání a vyzkoušeli si své prezentační dovednosti před publikem.

A jak výukový modul Studentská společnost funguje? Studenti zapojení do tohoto programu v rámci výuky tohoto předmětu založí vlastní reálnou studentskou společnost, která nakupuje, vyrábí, prezentuje i prodává reálné produkty či služby za reálné peníze, jedná s klienty i dodavateli a vyzkouší si také jednání s úřady jako Ministerstvem vnitra či Finančním úřadem. Studentská společnost je vyučována během jednoho školního roku, během kterého projde celým životním cyklem od založení po likvidaci.

Během úterního soutěžního dne každá společnost prezentovala svoji činnost před odbornou porotou a absolvovala krátký rozhovor s jejími členy. Po náročném rozhodování předseda poroty, pan Čestmír Ondrůšek ze společnosti Raiffeisenbank, která byla hlavním partnerem soutěže, vyhlásil jména týmů, které postupují do celonárodního finále, které se koná                   11. června v Praze a studenti v něm budou bojovat o účast na soutěži o Nejlepší studentskou společnost v Evropě pořádané začátkem července v Rotterdamu.

Těmto společnostem přejeme mnoho úspěchů v boji o nejvyšší příčky:                                              AA Production  z VOŠ a SPŠ Šumperk, kteří se zabývali grafickými a designérskými pracemi, návrhem a tvorbou internetových prezentací a pořádáním společenských akcí; dívčí firma EFCO z OA v Opavě, která vyráběla krásnou bižuterii a keramické panáčky; PS Agency ze SOU a SOŠ, SČMSD ze Znojma, kteří uspěli s výrobou drobných předmětů a pořádáním zajímavých akcí pro školu i veřejnost; S4S (Students for Students) z Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, kteří se zaměřili na zprostředkování brigád pro studenty a v neposlední řadě firma Star (na obrázku) ze SOU obchodního v Prostějově, kteří dělali během školního roku radost dětem ze základních škol vydáváním zábavného časopisu.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
17. 2. 2019
Svátek má Miloslava.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio