Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.

Sídlo

Vsetínská 78
75701 Valašské Meziříčí

okres Vsetín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Ing. Libor Lenža
Kontaktní osoba: Naděžda Lenžová

Telefon:571 611 928
Fax:571 611 928
E-mail:nlenzova@astrovm.cz
Web:http://www.astrovm.cz
 
Působnost: Kultura

Naše činnost

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. patří mezi významné kulturní a vzdělávací instituce Valašska. Svojí činností je známa nejen v České republice, ale i v zahraničí. Hlavním posláním Hvězdárny Valašské Meziříčí je seznamovat širokou veřejnost s vědeckými poznatky z oblasti astronomie, kosmonautiky, meteorologie a věd příbuzných nejrůznějšími metodami a způsoby. Zásadní důraz je kladen na školní a mimoškolní vzdělávání mládeže i celoživotní vzdělávání dospělých.
Se vzdělávací činností úzce souvisí činnost odborná, především v oboru pozorování Slunce (celkové snímky Slunce, detaily ve sluneční fotosféře, pozorování sluneční chromosféry a slunečních protuberancí), v oboru zákrytů hvězd tělesy Sluneční soustavy, studium meziplanetární hmoty či sledování vybraných typů proměnných hvězd.
Organizace sídlí v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí a spravuje celkem šest budov, z toho dva objekty jsou hvězdárny a jeden historický objekt Ballnerovy hvězdárny z roku 1929. Hlavní budova hvězdárny a Ballnerova hvězdárna jsou památkově chráněné objekty.Projekty, které jsme realizovali

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. byla otevřena pro veřejnost v říjnu 1955. Ve své činnosti navázala na práci astronomů amatérů Ballnerovy dřevěné hvězdárničky, která prošla celkovou rekonstrukcí a od roku 2001 je rovněž přístupna veřejnosti.
Od roku 1955 do konce roku 2016 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí téměř 42 500 akcí pro více než 1 150 000 návštěvníků všech věkových kategorií.
Pravidelně pořádáme přednášky pro veřejnost (zpravidla jednou měsíčně), víkendové akce - semináře, večerní programy u dalekohledu (každý pracovní den večer), astronomické kroužky pro mládež, letní astronomický tábor pro děti a mládež, výstavy a další zajímavé akce.
Podrobnější informace získáte na našich internetových stránkách http://www.astrovm.cz.Další informace

Zřizovatelem Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. je Zlínský kraj se sídlem ve Zlíně.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 3. 2019
Svátek má Radek.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio