Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, o.s.

Sídlo

Na šištotě 627
75701 Valašské Meziříčí

okres Vsetín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Tomáš Hegar
Kontaktní osoba: Michaela Indruchová

Telefon:776678545
E-mail:mindruchova@seznam.cz
Web:http://rlz.bilysklep.cz
 

Naše činnost

Základním cílem Společnosti je obnova lesní úzkorozchodné železnice v Rajnochovicích, vybudování muzea lesních drah s informačním centrem, provozování předváděcích jízd, dále sdružování zájemců o historii lesních a jiných úzkorozchodných železnic, organizování kulturních a vzdělávacích akcí.Další informace

Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice (dále jen RLŽ) byla založena teprve v srpnu 2009 oddělením členské základny z občanského sdružení Kroměřížská dráha, o.s. S nápadem obnovit lesní "úzkorozchodku" přišli nynější členové RLŽ již v roce 2007. Od tohoto roku došlo k výraznému posunu - pouhá myšlenka nabývá konkrétní hmatatelné obrysy.
V roce 2007 se podařilo získat první lokomotivu BN30u,která byla slavnostně představena pod názvem "Kristýnka" společně s osobním vozem (postaveným vlastními silami) v květnu 2009. Druhá lokomotiva BN30u byla za významného přispění Zlénského kraje získána v roce 2008 a za účasti pana hejtmana MVDr. Stanislava Mišáka představena a pokřtěna jménem "Kuba" letos na začátku srpna.
Mimo tyto akce byla uspořádána poježdění, kterých se vždy zúčastnilo mnoho rodin s dětmi, zájemců o "úzkorozchodky" a fandy (Mikulášské poježdění, Jarní poježdění, Svatoanenské poježdění).
Více informací na www.rlz.bilysklep.cz

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
26. 6. 2019
Svátek má Adriana.

Vyhledat fulltextem


Co se dějě

čtvrtek 27. 6.

Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio