Escala, z. s.

Sídlo

Na Kapli 387
76361 Napajedla

okres Zlín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Sylva Patíková
Kontaktní osoba: Sylva Patíková

Telefon:773505045
E-mail:info@escala.cz
Web:http://www.escala.cz
 

Naše činnost

Jsme Escala a nabízíme vám možnost trávit svůj čas nejen aktivně, ale též atraktivně.

Máme rádi zážitky, protože víme, že přinášejí zkušenosti. A sdílené zkušenosti nás posouvají dál. Proto pracujeme převážně formou zkušenostně-reflektivního učení a ke každému s námi prožitému zážitku, nabízíme i porci nových zkušeností. Jasně, chatovat na facebooku může být zábava, ale zkoušeli jste hrát deskovou hru v koruně stromu?

Pořád ještě jsme přesvědčení, že facebook je dobrý sluha, ale naživo je to lepší.Projekty, které jsme realizovali

Program "Mladí pro mladé"
"Mladí pro mladé" je vrstevnický zážitkový program zaměřený na primární prevenci závislostí. Program je určen mladým lidem ve věku od 15 do 26 let, může jej však absolvovat kdokoliv, kdo je ochoten na sobě pracovat, naslouchat druhým a učit se žít s ostatními v atmosféře porozumění
a přijetí.

Program je postaven na myšlence : Kvalitní vztah je sám o sobě prevencí závislosti. Pokud má člověk kvalitní vztahy s ostatními lidmi, ztrácí potřebu vytvářet náhradní vztahy závislé.

Program "Mladí pro mladé" se snaží pomoci mladým lidem najít k sobě navzájem cestu. Učí silné pomáhat slabším a slabší uvědomit si své silné stránky a stávat se tak silnějšími.

Program "Učit se žít spolu"
Do hlavního projektu občanské sdružení M2M nepochybně spadá upravená verze programu "Mladí pro mladé" - "Učit se žít spolu", kterou nabízíme základním a středním školám. Jedná se o víkendové akce, které mají podobnou strukturu jako letní tábor, ale probíhají na půdě školy za účasti místních pedagogů. Otevírají se tak možnosti budování nadstandardních vztahů mezi učiteli a žáky i mezi spolužáky navzájem, nezatížené soutěživým školním prostředím. Při těchto akcí využíváme zkušeností z pedagogického projektu „Dokážu to“.

Seznamovací pobyty pro SŠ

Jsou určeny prvním ročníkům středních škol. Snahou seznamovacích pobytů, které pořádáme, je pomocí předem připravených a vyvážených programů a prací s dynamikou skupiny dosáhnout vzájemné spolupráce, rychlejšímu odhalení schopností a dovedností jednotlivců i celé skupiny. Seznamováky mají výchovně-preventivní orientaci. Zároveň jde o navození určité změny v chování, postojích a mezilidských vztazích, které se ve skupině (třídě) teprve utvářejí. Seznamovací pobyty nabízejí studentům možnost poznat se mimo školní lavice v situacích, které by ve škole nezažili. V předstihu si tak mohou vytvořit sociální vazby a nalézt své místo ve skupině, rychle si zvyknout na nový kolektiv a prostředí.

Adaptační kurzy pro ZŠ

Jsou určeny pro městské školy do kterých začínají přijíždět z vedlejších obcí žáci 6. tříd.
Naším cílem je sblížení a posílení třídního kolektivu, podpora komunikačních a týmových dovedností, je to obdoba seznamovacích kurzů, ale hry jsou přizpůsobeny věku a mentální vyzrálosti žáků.Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
20. 3. 2019
Svátek má Světlana.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio