Centrum pro seniory ve Vsetíně,z.s.

Sídlo

Horská 1920
75501 Vsetín

okres Vsetín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Ing.Karla Poláčková
Kontaktní osoba: Ing.Karla Poláčková

Telefon:737706021, 571993151
E-mail:seniorcentrum.vsetin@seznam.cz
Web:http://
 
Působnost: Sociální oblast

Naše činnost

Centrum pro seniory ve Vsetíně vzniklo 1.4.2004. Začínali jsme jazykovými kurzy pro seniory a pořádáním kulturně-společenských akcí (vernisáže, recitační pásma ,besedy s výtvarníky, spisovateli atd.)
V současnosti máme přes 80 členů, z toho většina je nad 65 let.
Naším cílem je udržet u seniorů co nejdéle psychickou a fyzickou aktivitu a ukázat seniorům, že i seniorský věk má své kouzlo a lze jej prožít „aktivně a s úsměvem“.Ukazujeme cestu a záleží na každém z nás, jak „svůj podzim života“ prožijeme.
Centrum pro seniory ve Vsetíně je v současné době v pronajatých prostorách ZŠ Ohrada a je otevřeno v době pořádaných kurzů AJ a NJ. Plán akcí v příslušném měsíci je zveřejňován ve Vsetínských novinách. K pravidelným akcím patří jazykové kurzy angličtiny a němčiny a individuální kurzy práce na PC a internetu.
Pořádáme odborné přednášky, besedy, večery hudby a poezie, výstavy a společenská setkávání při nejrůznějších příležitostech (Vánoce,Velikonoce, příchod jara, letní čarování atd.). K pravidelným akcím patří i výlety a turistické akce.
Naším heslem je „Aktivitou proti stárnutí“ a senioři se na organizaci všech akcí aktivně podílí. Pořádané akce vychází z námětů a přání jednotlivých členů.Projekty, které jsme realizovali

Začali jsme projektem „Budování centra pro seniory“ a projektem „Jazykové kurzy pro seniory“(viz foto1). Pokračovali jsme realizací projektu „Kultura a senioři“ a projektem „Podzim života s úsměvem“.
V současné době realizujeme projekt " Zdraví máte ve svých rukou " s instuktáží Nordik Walkingu( viz foto 1),od jara hrajeme petangue( viz foto č.2 + 3.)Další informace

Centrum pro seniory ve Vsetíně je spolek, organizující seniory nad 55 let.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
20. 3. 2019
Svátek má Světlana.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio