Dlouhá cesta o.s.

Sídlo

Jungmannova 1013
250 88 Čelákovice

okres Praha

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Hráská Martina
Kontaktní osoba: Coufalíková Iveta

Telefon:+420725039009, +420 602 186732
E-mail:iveta@dlouhacesta.cz
Web:http://dlouhacesta.cz
 

Naše činnost

Občanské sdružení Dlouhá cesta vzniklo v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s odchodem dítěte prožívaly společně.
Naším posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny. Naše pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.

Patronkou sdružení je paní Olga Sommerová, která se s naší činností seznámila při natáčení filmu "Přežili jsme svoje děti".Projekty, které jsme realizovali

Vzpomínkové akce - pořádáme pro zachování a sdílení vzpomínek na naše děti, které měly spoustu různorodých koníčků a mnohé z nich byly velice nadané. Jejich realizace je zároveň i naším poděkováním rodinám, přátelům a známým dětí a příznivcům Dlouhé cesty.

Prázdná kolébka - Cílem projektu je podpora a pomoc rodičům dětí, které zemřely ještě před narozením nebo krátce po narození. V rámci Dlouhé cesty se začala vytvářet svépomocná skupinka těchto rodičů, kterou vede jedna z maminek - Lucie Burdová, která je zároveň koordinátorkou projektu.

Nejste sami - Cíle projektu - Vybudování proškolené sítě dobrovolných poradců - průvodců z řad rodičů a dalších příbuzných, kteří prožili smrt svého dítěte v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny, naučili se znovu žít a chtějí dále pomáhat ostatním. Iniciace podpory odborné veřejnosti.
Následné zajištění a poskytování svépomocného poradenství pro další rodiče a celé rodiny, kteří se do této situace dostanou.

Barevný anděl - V rámci projektu pomáháme rekonstruovat dětské pokojíčky. Na přestavbě se podílíme finančně a poradensky. Cíle projektu - Podpora sourozenců zemřelých dětí, zahájení nové životní etapy bez sourozence, podpora vzájemné komunikace v rodině

Rekondiční víkendy - Cílem rekondičních víkendů je dlouhodobě zlepšovat psychickou a fyzickou kondici maminek a dalších členů rodin. Poskytují více času a prostoru pro vzájemné sdílení prožitků a pocitů a vždy je připraven i doprovodný program /cvičení různých druhů, přednášky, výtvarná činnost/.

Svépomocná setkávání - Cílem svépomocných setkání je:
Setkávání s lidmi, kteří se vyrovnávají se stejnou bolestnou zkušeností. Vzájemné sdílení prožitků, pocitů a uvolnění emocí. Poznání, že nejsme s touto bolestnou událostí sami, načerpání energie a inspirace - "co pomáhalo ostatním" - a mnohdy navázání nových přátelství.

Setkání jsou neformální, nejsou psychoterapeuticky vedena. Na všech setkáních je přítomna psycholožka, která uskutečňuje náš odborný dohled a je nezávislým účastníkem.Další informace

Pokud chcete finančně podpořit provoz a aktivity našeho občanského sdružení, č. účtu je 2032560001/5500, v.s. 100.
Nabízíme vám různé možnosti podpory naší činnosti. Všem, kteří se rozhodnete nás podpořit, velmi děkujeme. Nemáme zatím registraci u MPSV jako sociální služba, proto je pro nás velmi obtížné získávat finance ze státního rozpočtu a jsme vděčni za jakoukoliv podporu prostřednictvím individuálních nebo firemních dárců či sponzorů. Oceňujeme i dobrovolnou spolupráci rodičů a odborníků.
Pokud se rozhodnete pro některou z následujících možností, rádi se s vámi setkáme a představíme projekty a akce našeho sdružení osobně. Kontaktujte nás na e-mail: dlouhacesta@dlouhacesta.cz nebo tel. +420 602 186732 nebo +420 725 039 009

Možnosti podpory jsou následující:

stát se generálním partnerem vybraného konkrétního projektu /Nejste sami, Svépomocná setkání, Barevný anděl, Vzpomínkové akce, Rekondiční víkendy/

stát se jedním z hlavních partnerů vybraného konkrétního projektu

poskytnout prostředky na financování pronájmu a provozu kanceláře a financování mzdy prvního stálého zaměstnance .

poskytnout prostory k pronájmu kanceláře v Praze.

nabídnout věcné dary /vybavení kanceláře, knihy/

zapojit se do spolupráce jako dobrovolník /hledáme právníka/

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
27. 1. 2020
Svátek má Ingrid.

Vyhledat fulltextem


Co se dějě

Nevíme o žádných akcích.

Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2020 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio