Charita Zlín

Sídlo

Burešov 4886
760 01 Zlín

okres Zlín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Vlastimil Vajďák, ředitel
Kontaktní osoba: Pavla Romaňáková,ing.

Telefon:+420 577 224 050, +420 603 491 601
Fax:+420 577 224 050
E-mail:zlin@charita.cz
Web:http://www.zlin.charita.cz
 
Působnost: Sociální oblast

Naše činnost

Posláním Charity Zlín
je praktická a konkrétní pomoc lidem v tělesné, duševní nebo sociální nouzi.
Je to služba poskytovaná člověku bez ohledu na jeho národnostní a rasovou příslušnost, sociální postavení nebo náboženské vyznání.
Cílem konání Charity Zlín
je důstojný život pro každého člověka v každé situaci.Projekty, které jsme realizovali

Charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba Zlín:
Cílem služby je nabídnout pomoc jiné fyzické osoby lidem v nepříznivé zdravotní a sociální situaci, která vznikla v důsledku jejich věku, nemoci nebo ztráty soběstačnosti a rodinám s více dětmi, jejichž situace taktéž pomoc vyžaduje a umožnit tak uživatelům žít svůj život ve svém domácím prostředí, tam, kde se cítí nejlépe. Chceme pomoci zachovat jejich vlastní životní styl, na který jsou zvyklí a vyhovuje jim.
Občanská poradna Charity Zlín:
Cílem poradny je poskytování důvěrné, nestranné, nezávislé pomoci a rady lidem, kteří se ocitli v pro ně nepříznivé či krizové životní situaci. Cílem není vyřešit uživatelův problém za něj, ale poskytnout mu takovou oporu, která mu přispěje k nejrychlejšímu a nejefektivnějšímu vyřešení jeho životní situace vlastními silami.
Domovinka-centrum denních služeb pro seniory Charity Zlín:
Cílem služby je zajistit péči ženám-seniorkám ze Zlína a okolí, které v důsledku snížení soběstačnosti nemohou být samy ve své domácnosti a které zároveň navzdory svým zdravotním problémům chtějí prožívat dny mezi svými vrstevníky, kteří jim rozumějí , a to v příjemném a vstřícném prostředí zařízení. Cílem služby je usnadnit rodinám uživatelů vykonávat běžné a standardní činnosti v době, kdy jejich blízcí pobývají v našem zařízení.
Charitní domov pro matky s dětmi v tísni:
Cílem je poskytnout bezpečné a odborné služby v zařízení a připravit ženy v krizi s jejími nezletilými dětmi na důstojný způsob života v přirozeném prostředí s minimální nebo nulovou závislostí na sociálních službách.
Charitní centrum sociální pomoci Zlín:
Cílem služby je pomoci osobám v sociální a ekonomické nouzi překonat jejich tíživou životní situaci, zvýšit sociokulturní úroveň, umožnit jim kontakt se společenským prostředím a pomoci jim zařadit se zpět do společnosti.
Charitní kluby seniorů:
Cílem klubové činnosti je zachovat sociokulturní úroveň seniorů a usnadnit jim kontakt se společenským prostředím, jelikož jim v důsledku jejich věku, zdravotního stavu a často také vinou nedostatečného zájmu okolí rapidně ubývá možností rozvíjení společenských kontaktů.Další informace

Vedle sociální činnosti zlínská Charita pořádá kulturní aktivity pro širokou veřejnost na území města Zlína - výstavy , benefiční koncerty, Zahradní slavnost pro rodiče s dětmi, zahradní posezení pro seniory Barvy podzimu, divadelní představení ...
Zlínská Charita každoročně zastřešuje v regionu zlínsko Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita Česká republika vždy počátkem ledna, v době připomínky Tří králů. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla.
Zlínská Charita je od roku 2006 organizátorem Veřejné sbírky na podporu léčebného programu malé slečny ze Zlína, která trpí spinální svalovou atrofií.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 3. 2019
Svátek má Radek.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio