Mateřské centrum Valašské Meziříčí - Emcéčko

Sídlo

J. K. Tyla 419
75701 Valašské Meziříčí

okres Vsetín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Silvie Malíková
Kontaktní osoba: Silvie Malíková

Telefon:776136413, 604409028
E-mail:emceckovm@seznam.cz
Web:http://www.emcecko.estranky.cz
 

Naše činnost

Našim cílem je zkvalitnění života rodiny, posilovat prvořadou a nezastupitelnou roli rodiny a rodičovské výchovy, zejména v mateřství a v souvislosti s mateřstvím, vytváření podmínek pro konstruktivní a účelné využití volného času zejména pro rodiče pečující o děti do 6 let věku a jejich zapojení do společenského a kulturního života.
Rodičům MC umožňuje navázat nové kontakty, získat nové znalosti a poznatky ve výchově svých dětí a to prostřednictvím odborných přednášek, besed a presentací možností půjčení odborné literatury a výměnou zkušeností mezi rodiči samotnými.

Dětem nabízíme hernu s hračkami a cvičebním nářadím, dětskou literaturu, divadlo, pohybovou výchovu, možnost výtvarného a kreativního tvoření v dětském kolektivu což přispívá k rozvoji společenského a sociálního cítění dětí. Cílem je umožnit dětem přirozený a plný rozvoj v dostatečně podnětném prostředí, v němž se budou cítit bezpečně a budou se moci spontánně rozvíjet. MC je vlastně mezičlánek mezi rodinnou výchovou a pozdější docházkou dětí do mateřské školky a školy.

Denní program je veden tak aby podporoval společnou činnost rodičů a dětí.
Pořádáme akce pro celou rodinu jako Mikuláš, Karneval, závěrečný táborák…
Organizujeme aktivity, jejichž předmětem je obnovování původního smyslu tradičních svátků a poskytování námětů ke společnému trávení volného času např. Oslava svátku matek, Mezinárodní den dětí, Den otců…

Běžný denní program je rozšířen o nabídku kurzů, a to například angličtina, práce na PC, předporodní příprava, cvičení pro těhotné, plavání dětí, masáže dětí, cvičení rodičů s dětmi, tvořivé kurzy jako batikování, savování, malování na hedvábí, malování na textil.Další informace

Počátkem října 2010 byla zahájena realizace projektu "Kariéra i s dětmi": http://www.karieraisdetmi.estranky.cz/

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
20. 3. 2019
Svátek má Světlana.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio