Diakonie ČCE - hospic Citadela

Sídlo

Žerotínova 1421
757 01 Valašské Meziříčí

okres Vsetín

Kontaktní informace

Statutární zástupce: Mgr. Květoslava Othová
Kontaktní osoba: Ing. Miloslav Běťák

Telefon:571629084
Fax:571629085
E-mail:hospic@citadela.cz
Web:http://www.citadela.cz
 
Působnost: Sociální oblast

Naše činnost

1. Poskytovaní hospicové paliativní péče, která je určena pacientům s nevyléčitelným onemocněním, u kterých byla ukončena (většinou onkologická) léčba příčiny onemocnění a je zapotřebí dále zajišťovat paliativní léčbu, tj. léčbu bolesti a dalších příznaků souvisejících s onemocněním.

2. Poskytování sociálních služeb na oddělení sociálních lůžek, které je určeno klientům, jejichž zdravotní stav je stabilizovaný, nevyžaduje již pobyt na akutním či následném lůžku v nemocnici, ale vzhledem ke snížené sebeobsluze neumožňuje návrat do domácího prostředí. Klienti většinou čekají na trvalé umístění do domova pro seniory. Služba se hradí podle zákona příspěvkem klienta dle platného ceníku a zdravotní, tzv.zvláštní ambulantní péči hradí zdravotní pojišťovna.

3. Poskytování krátkodobých pobytových odlehčovacích služeb, které je určeno klientům a zejména pečujícím osobám, které se starají o své nemocné blízké doma a sami onemocní nebo se potřebují zotavit.Další informace

Hospicová péče je poskytována v 1 až 2 lůžkových pokojích se zajištěním soukromí a možnosti současného pobytu doprovázející blízké osoby. O pacienty se stará tým odborníků, kteří jsou vzděláni v oblasti poskytování paliativní péče. Péče je charakteristická komplexním přístupem k potřebám pacienta v oblasti zdravotní, sociální, psychologické a duchovní.
Zdravotní složka péče indikovaná lékařem je hrazena ze zdravotního pojištění, pacient se dílčím příspěvkem dle ceníku podílí na úhradě nezdravotních složek péče.

Ústavní sociálně-zdravotní péče je poskytována ve 2-3 lůžkových pokojích po dobu nutnou k nalezení definitivního řešení situace klienta. Oddělení je umístěno v upravených prostorách bývalé budovy LDN. Služba (ubytování, strava, poskytovaná péče) je hrazena klientem ve výši dané vyhláškou a platným ceníkem. Indikovaná zdravotní péče je hrazena ze zdravotního pojištění klienta.

Katalog neziskovek

Přihlášení do systému:

IČ: Heslo:
21. 3. 2019
Svátek má Radek.

Vyhledat fulltextem


Krátké zprávy

7. června 2018

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2017

Ke stažení:

16. prosince 2016

Seznam NNO ve Zlínském kraji 2016

Ke stažení:

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Kde se diskutuje

 
© 2019 Zlínský kraj | Vyrobilo Vergilio